Depilacja woskiem – co warto o niej wiedzieć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Depilacja woskiem – co warto o niej wiedzieć?

Depilacja woskiem jest świetnym sposobem na gładką skórę. Pożegnasz wrastające włosy oraz podrażnioną skórę po goleniu. Koniecznie sprawdź, jak wykonać ten zabieg w domu, bez potrzeby odwiedzania kosmetyczki.

Depilacja w domu – jak ją wykonać

Usuwanie włosów nie musi być trudne. Zamiast tradycyjnej maszynki można użyć wosku, dzięki czemu nie będziesz musiała powtarzać zabiegu co kilka dni, a skóra pozostanie gładka i miła w dotyku.

Aby prawidłowo wykonać zabieg w domu, potrzebujesz:

  • podgrzewacza do wosku – można kupić go w dwóch wersjach: do wosków w rolce lub w puszce;
  • pasków do depilacji;
  • szpatułek drewnianych – jeśli podgrzewacz jest do wosku w formie granulek lub do puszki z woskiem;
  • olejku łagodzącego po depilacji z miętą i aloesem – do łagodzenia podrażnień oraz usuwania resztek wosku ze skóry.

Jeśli nie umiesz wykonywać depilacji woskiem, na początku kup podgrzewacz do wosku na aplikator z rolką. Takie urządzenie jest przeznaczone do wosków w plastikowych opakowaniach z aplikatorem w formie rolki, co znacznie ułatwia jego aplikację na skórze.

Depilacja woskiem w domu krok po kroku

  1. Podgrzej wosk, by dobrze rozprowadzał się na skórze. Powinien być w płynnej konsystencji. Jego temperatura musi pozwalać na jego bezpieczne nałożenie na skórę.
  2. Oczyść miejsca, które zamierzasz depilować, najlepiej za pomocą wody z mydłem lub toniku. 
  3. Nałóż wosk na skórę tak, by dokładnie pokrywał wszystkie włoski. Nakładaj go w kierunku wzrostu włosów, czyli najczęściej z góry do dołu.
  4. Na pasek skóry pokryty woskiem nałóż pasek do depilacji, tak by pozostawić na dole niewielki element paska, który nie będzie pokryty woskiem.
  5. Szybkim ruchem pociągnij pasek do góry, wzdłuż skóry. Nigdy nie ciągnij go do góry. 
  6. Jeśli na skórze pozostanie resztka wosku, możesz powtórzyć czynność, używając nowego paska do depilacji. 

W przypadku wosku w granulkach lub w puszce do nakładania wosku potrzebna Ci będzie drewniana szpatułka. Podobnie jak w przypadku rolki, należy nakładać wosk od góry do dołu – nigdy pod włos! 

Depilacja woskiem w domu – o czym należy pamiętać?

Pamiętaj, by nie wykonywać depilacji woskiem, jeśli masz świeżą opaleniznę, alergię na wosk lub niezagojone rany w miejscach, w których chcesz się wydepilować. Depilację możesz wykonywać raz na tydzień – częsta osłabia cebulki włosów. Po depilacji koniecznie użyj olejku łagodzącego z chłodzącą miętą i nawilżającym aloesem, zmniejszy zaczerwienienie oraz stan zapalny. Na dwa dni przed depilacją warto użyć delikatnego peelingu, który przygotuje skórę do tego zabiegu, a także pomoże Ci się pozbyć złuszczonego naskórka.

Depilacja woskiem – czy można depilować się woskiem na całym ciele?

Jeśli nie masz wrażliwej skóry, za pomocą wosku możesz depilować wszystkie miejsca, w których wyrastają Ci niechciane włoski. Ginekolodzy alarmują, by unikać wyrywania włosów z miejsc, gdzie występuje śluzówka. Dla delikatnej skóry, np. na twarzy lub w strefie bikini, odpowiednie będą paski do depilacji pokryte woskiem. Są nieco delikatniejsze, a przy okazji nie spowodują podrażnień. Do delikatnych miejsc używaj wosków ze składnikami nawilżającymi oraz łagodzącymi. Woski z miodem oraz aloesem będą idealne do depilacji strefy bikini oraz pach.

Zdjęcie główne: Marina Abrosimova/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*