Sposoby finansowania remontu kuchni – co warto rozważyć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Sposoby finansowania remontu kuchni – co warto rozważyć?

Wspólne gotowanie, świętowanie, spędzanie czasu z rodziną, spotkania z przyjaciółmi – kuchnia odgrywa kluczową rolę w wielu domach. Jednak to, co często używane, również powinno być pielęgnowane i lśnić od czasu do czasu nowym blaskiem. Kiedy planowany jest remont kuchni, szybko pojawia się pytanie – ile będzie kosztowała renowacja? Warto dowiedzieć się, jakie są najlepsze sposoby finansowania, a przy okazji sprawdzić kilka wskazówek odnośnie renowacji.

Renowacja kuchni – najczęściej wykonywane czynności

Fronty kuchenne obejmują szafki, szuflady i ewentualnie wyspę. Dlatego też fronty odgrywają decydującą rolę w kształtowaniu ogólnego wrażenia kuchni. Jeśli zmieni się fronty kuchenne, można bezpośrednio stworzyć zupełnie nowy wygląd tego pomieszczenia.  Dobrym rozwiązaniem będzie wymiana frontów kuchennych, a także naniesienie na nie świeżej farby i lakieru. Można się także zdecydować na oklejenie ich folią dekoracyjną. 

Położyć nową podłogę.

Podłoga w kuchni ma również duży wpływ na wygląd pomieszczenia – nowa podłoga może pomóc nadać jej nowy blask. Układanie podłogi jest zazwyczaj najbardziej czasochłonnym zabiegiem remontowym, ponieważ najpierw trzeba zdemontować i usunąć meble kuchenne. 

Ponieważ podłoga w kuchni musi być odpowiednio wytrzymała – nie tylko się po niej chodzi, ale jest także narażona na zabrudzenia, często gorącymi lub tłustymi rzeczami – funkcjonalność jest głównym czynnikiem decydującym o wyborze pokrycia podłogowego. 

Jaki materiał wybrać na pokrycie podłogi w kuchni?

Klasycznie w kuchni układa się płytki, które są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów i wzorów. Alternatywnie, można również położyć w kuchni przytulnie wyglądającą drewnianą podłogę. Do wyboru jest zwykłe drewno lub łatwa w pielęgnacji wykładzina PCV o wyglądzie naturalnego materiału – cechuje się niższą ceną.

Dzięki nowej koncepcji oświetlenia można stworzyć unikalną atmosferę w kuchni. 

Dlatego przy remoncie należy wziąć pod uwagę również oświetlenie. Także w kuchni można stworzyć przytulną atmosferę, właśnie dzięki kombinacji oświetlenia bezpośredniego i pośredniego. W tym celu należy zintegrować kilka źródeł światła. Obok pośredniego oświetlenia sufitowego, szczególnie ważne jest na przykład oświetlenie powierzchni roboczych.

Można tu zastosować np. lampy lub taśmy LED – są energooszczędne i można je łatwo zamontować pod szafkami wiszącymi w aneksie kuchennym. W przypadku, gdy chce się wykonać montaż szybkiej i łatwej, można również wymienić tylko abażur nad stołem jadalnym, na przykład zamiast całego źródła światła. Nawet taki szczegół wpłynie na zmianę kuchni.

Pożyczka ratalna – dobry sposób na finansowanie remontu kuchni

W momencie, kiedy ma się plan lub dokładne wyobrażenie tego, jak będzie wyglądać kuchnia, można przejść do znalezienia odpowiedniego sposobu na finansowanie projektu. Można na przykład zaciągnąć kredyt ratalny na remont.

Działa to tak, że zaciąga się kredyt na potrzebną kwotę, a następnie przeznacza się ją na pokrycie kosztów remontu i spłaca kredyt w miesięcznych ratach. Wielu usługodawców oferuje to, że podczas składania wniosku można elastycznie wybrać okres kredytowania i wysokość miesięcznych rat w zależności od swoich możliwości finansowych. 

Chwilówka – dobry pomysł na finansowanie remontu

Żeby sfinansować remont kuchni, można zdecydować się na jedną z propozycji usługodawców, oferujących korzystne formy pożyczek, kredytów i chwilówek – https://sowafinansowa.pl/. Taki sposób finansowania może być szczególnie ciekawą opcją dla seniorów. Wystarczy zapoznać się z ofertą na https://sowafinansowa.pl/ranking-pozyczek-dla-emerytow/. 

Zdjęcie główne: Sidekix Media/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*